Yasemin Sesli, 1972 yılında Istanbul’da doğmuştur. Evli ve 1 çocuk annesidir. Özel bir firmada finans müdürü olarak çalışmaktadır. İlk evcil hayvanı siyam cinsi bir kedi olmuştur. İlk evcil hayvanını kaybettikten sonra kendini sokak kedilerine adamıştır. Uzun bir süre sokaktan bulduğu yavru kedileri kurtarıp evinde büyütüp, daha sonra sahiplendirmiştir…

Elinden geldiği kadar kedilere yardımcı olmaya çalışırken içindeki hayvan sevgisi gün geçtikçe artan Yasemin Sesli köpeklere de ilgi duymaya başlamıştır. Evde besleyebileceği ve arkadaş canlısı bir cins araştırması yaptıktan sonra ilk köpeği olan Frodo’yu almıştır. İlk defa bir Chihuahua sahibi olmasıyla birlikte bu eşsiz ırka anında aşık olan Yasemin Sesli, bu ırk üzerine araştırmalar yapmaya başlamıştır. Zaman içerisinde yeni köpekler de sahiplenip, Köpek Irkları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalara katılmaya başlamıştır. Katıldığı yarışmalardaki ortama hayran kalan Yasemin Sesli, bir hobi olarak bu işe gönül vermeye başlamıştır. Köpekler ve yarışmalarla ilgili bir çok seminer ve kursa katılmıştır. Yarışmalarda kazandığı ödüller ile hevesi daha çok artmıştır ve artık profesyonel olarak bu işi yapmaya karar vermiştir.

2015 yılında FCI Uluslararası İsim Hakkı Sertifikası alarak Jasmin’s Stars Chihuahua adı altında chihuahua üreticisi olmuştur. Türkiye’de chihuahua ırkının daha çok insan tarafından bilinmesi ve ırk standartlarının da kontrol altına alınması gerektiğine inanan Yasemin Sesli, yarışmalar sayesinde genişleyen hayvan sever kitlesi ve diğer chihuahua üreticisi dostları ile beraber 2015 yılında Chihuahua Irkı ve Kinoloji Derneği’ni kurmuştur ve şu an aktif olarak başkanlığını yapmaktadır. Chihuahua Irkı ve Kinoloji Derneği adı altında chihuahua ırkını tanıtmak için okullarda özel seminerler vermiştir ve bir çok etkinlik düzenlemiştir.

“Şivava Aşk ve Huzurdur.” mottosu ile yola çıkan Yasemin Sesli, aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.